I że Cię nieDopuszczę aż do… ślubu

Głupota ludzka, absolutnie, granic nie zna, a tytuł światowej stolicy, mekki, głupców od lat dumnie dzierży USA. To co ostatnio przeczytałem zjeżyło mi włosy na głowie, nie wiem czy dla was to nowość, czy już mieliście styczność z tym niezwykle żałosnym zjawiskiem, jakim są, bale czystości.

Bale czystości polegają na tym, że chorobliwie zazdrośni zakompleksieni i prawdopodobnie średnio rozwinięci intelektualnie tatusiowie, zaciągają swoje malutkie córeczki(wystrojone w białe suknie) przed ołtarz. Zakładają na ich palec obrączkę i dumnie ślubują, że będą stać na straży ich cnoty, aż do ślubu (dobrze że nie do śmierci). Wówczas,  małe często 7, 9 letnie dziewczynki (jakże jeszcze głupiutkie i naiwne) zobowiązują się, co ja mówię, przysięgają i to uroczyście przed rodziną i co gorsza przed bogiem, że nie będą uprawiać seksu aż do zamążpójścia(sama ceremonia do złudzenia przypomina normalny ślub, wszyscy wystrojeni, babcie wzruszone, białe gołębie, potem tańce, wyżerka  itp. pierdoły)

Już samą Czystość do ślubu  uważam za zwykłą głupotę, ale jestem wstanie ją zrozumieć,  gdy jest to przemyślana decyzja, podjęta z własnej niczym nieprzymuszonej woli młodej kobiety. Ale bal czystości ?

przecież  to najzwyklejsze uprzedmiotowienie kobiet, odbieranie im prawa decydowania o sobie, o swojej seksualności, dziewczynki najpierw są pod ścisła kontrolą ojca a później męża pozbawione szans na zdobycie informacji o swoich potrzebach.

Jak wynika z badań, bale czystości to kompletnie niepotrzebna bzdura, twór chorego amerykańskiego, łasego na pieniądze umysłu. Nastoletnie dziewczyny, które wyrzekały się seksu aż do ślubu, równie często uprawiają seks przedmałżeński, jak te które tego nie robiły, częściej natomiast zachodzą w „niechcianą” ciążę ponieważ brak im podstawowej edukacji seksualnej. Biorąc to wszystko pod uwagę wniosek nasuwa się sam bale czystości to majstersztyk ludzkiej głupoty, a jedyne czego jest symbolem to rozpaczliwego dążenia mężczyzny do dominacji nad kobietą i tęsknoty do patriarchatu.

Advertisements

5 thoughts on “I że Cię nieDopuszczę aż do… ślubu

  1. Hm, skuteczność podejrzewam taka sama, jak nasze komunijne przysięgi, że się do osiemnastego roku życia alkoholu do ust nie weźmie. Tylko jkieś to bardziej obrzydliwe. I właściwie dlaczego dotyczy tylko dziewczynek, a chłopców nie? To już wolę te ich stoważyszenia czystości przedmałżeńskiej dla nastolatków (czy jak to tam się zwało) – skuteczność równie mała, ale większa koedykacja.

    • Faktycznie stowarzyszenia brzmią odrobinę rozsądniej, ale nadal tylko odrobinę :), a co do komunijnych przysiąg to i one są dla mnie mało racjonalne, ale jak słusznie zauważyłaś mniej obrzydliwe.

  2. Pomysł iście amerykański – czyli znalezienie powodu do robienia wokół siebie szumu…
    Już mała miss piękności jest przerażająca, gdy widzę te malutkie dziewczynki przerobione na … strach nazwać kogo, to teraz to. Wybór zachowania czegokolwiek uważam za “wybór własny” – nie powód do imprezowania i składania przysięgi. No cóż…. Głupota nie zna granic, na coś znowu wpadną. Miłego weekendu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s